moje podróże

22-05-2016

 

Prace Hiszpańskiego artysty Oriol Angrill Jordà. Niezwykle zaskakujące. Zapraszam do obejrzenia.

 

W tym obrazie podobają mi sie jej włosy i te cienie z czerwonym. Wszystko takie jest nierealne (kosmiczne)

 

Podoba mi się lekkość tego obrazu i wyłaniająca się kobieta z chmur.

Widokowy obraz, gdzie projekcja gór jest w jej włosach. Ta róża jest zrobiona na zimne odczucie, gdyż jest już jakby w górach,chodź naprawdę jest wczepiona w jej włosy.

Narysować bym go nie chciała. Podobają mi się jej włosy i światło oraz całościowo piękna twarz, ale przejście jej w wodę lub kamień, nie przemawia to do mnie.

Ten rysunek jest zadziwiający, na twarzy odbite są linie papilarne, fajny pomysł. Włosy super ujął, widać że artysta umie rysować.

 

Ten piękny obraz przedstawia aktorkę z "M jak miłość" , wydaje się, że jest do niej b, podobna (gra też w reklamie PLAY). Podoba mi się jak ujęte jest  światło we włosach. Widać ładnie zrobione ręce. Usta są  ładne, nos mi się trochę nie podoba. Cienie jak i światło na twarzy są perfekcyjne, nawet zauważcie cień rzęs odbija się na twarzy. Wydaje mi się, że artysta włożył dużo pracy w ujęcie światła i cienie na jej twarzy. Chmura z której się jej głowa wyłania, jest słabym efektem w porównaniu do mistrzowsko wykonanej jej twarzy.

 

 

 

Tu pomysł ubrania kobiety w futro z chmur to ciekawy efekt, który dominuje w tym rysunku. Twarz pogodna, jakby bogini grecka, ale nie dajmy się zwieść bo może to być okrutna i przebiegła bogini.

Ta praca wyjątkowo mi się podoba.Chcę taką pracę sama wykonać, już nie długo ją wam zaprezentuję.

Lawowaniecieniowanie i nakładanie warstw koloru, często jednolitej barwy, za pomocą pędzla, piórka lub rapidografu. Technika ta ma na celu pogłębienie przestrzenności i plastyczności dzieła. Służy także do podkolorowania rysunku konturowego, wykonywania ciemnych partii (cieniowanie plamą) oraz stworzenia efektów światłocieniowych. Jest często stosowana przy malowaniu akwarelami, tuszem i pastelami.

Lawowanie daje bardzo dobre efekty przy malowaniu np. pejzaży, obrazów impresjonistycznych i wszystkich innych dzieł, wymagających pokazania głębi, perspektywy powietrznej, gry światła i cienia oraz zjawisk atmosferycznych (deszcz, mgła).

Delikatny, cienki papier nie nadaje się do stosowania na nim tej techniki, wykazuje on tendencję do szybkiego zużywania się. Najlepszy jest średnioziarnisty papier czerpany, karton, wsiąkliwy papier akwarelowy oraz płótno.

Mi się nie podoba w tym całym ładnym obrazie, kropla przy nosie wyglądająca jak łza, czy to było zamierzone przez artystę. Ładnie ujął cienie na twarzy, najbardziej przy ustach i nosie, Kształt ucha i nosa naprawdę idealne. Oceniłabym tą pracę bardzo wysoko, tylko ta łza mi trochę psuje ocenę.

Szukaj

Zapisz się do otrzymywania wiadomości o nowościach na stronie:

Prawidłowo dokonano wpisu

Translate for English

Polish English

CB Online

  • Online Users: 0
  • Offline Users: 1
  • Guests: 38

Jeśli chcesz zostać poinformowany o nowych rysunkach zapisz się:

Nazwa:
Email:

Liczba odwiedzin:

1.png2.png1.png3.png1.png5.png
Dzisiaj:33
Wczoraj:38
W tym tygdoniu:337
W tym miesiącu:1242
Wyświetleń łącznie:121315

Visitor Info

  • Adres ip odwiedzającego: 18.232.53.231
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Liczba osób na stronie:

1
Online

sobota, 17, sierpień 2019 20:48

Enej

Staszić Tarnowskie Góry

Natalia Shroeder

Music Poland

Ok, Art - Galeria Sztuki

Грязная вода в квартире? Закажите фильтры для квартиры