moje podróże
Witajcie, chciałam wrócić do tematu Muzeów.Istnieje od lutego 2010 roku Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK obejmuje prezentację międzynarodowej sztuki najnowszej, edukację oraz projekty badawcze i wydawnicze. Dwa najważniejsze cele, które stawia przed sobą Muzeum, to przedstawianie sztuki ostatnich 20 lat w kontekście powojennej awangardy i konceptualizmu oraz wyjaśnianie sensu tworzenia sztuki poprzez wskazywanie jej poznawczo-etycznych wartości i powiązań z codziennością.
 
jestem przed wejściem, nie było pewne do końca czy zdążymy te muzeum zobaczyć, gdyż spodziewaliśmy dużych kolejek.Jednak późna godzina pozwoliła nam trafić na brak kolejki.
pozostawiamy rzeczy w szatni i ruszamy...
są obrazy które, można powiedzieć odsłaniają mocno ciało. 
 
sztuka naznaczona na nie pokazywanie golizny, ale uwypuklająca  konieczność istnienia kobiety i menszczyzny oraz ich wzajemnych relacji.
Kolejny cykl aktów czarno białych.
a to ciężko powiedzieć, coś dziwnego, koszmarnego, trudne do określenia co autor obrazu chce przedstawić, dlatego zrobiłam sobie przy nim zdjęcie. Jest to dla mnie wielki znak zapytania.
To jest dla mnie "the best" coś co od razu spodobało mi się. Wspaniały pomysł na sztukę. Chaos, który zawiera starożytne figury i tematy. Czy to znaczy, że to co minęło to już nie musi być poukładane? Czy to znaczy, że starczą nam strzępki historii, a my ludzie je uporządkowujemy i staramy się z tego "haosu" wydobyć prawdę?
To jedna z najwspanialszych ekspozycji jakie miałam w tym roku okazję zobaczyć.
 
 
Tu małe sztalugi przypominają mój wernisaż, sama wystawiałam 2 figury o podobnej wielkości.
Czy Wam się to podoba? Mi tak, jaka sytuacja tu może być przedstawiana? Klasa i wszyscy już wyszli na przerwę? Czy np. sala w szkole muzycznej, właśnie przerwa po cieżkiej pracy kilku młodych artystów, którzy właśnie tworzyli nowy utwór muzyczny. 
Właśnie takie wystawy lubię, gdzie pobudza się Nas oglądających do zastanowienia się i twórczego myślenia.
 Monaliza, każdy zna ten obraz, ale czy każdy zdawał sobie sprawę, że można użyć tego wizualnego obrazu w inny sposób? Walka z paleniem, tu autor najwidoczniej uznał, że znany obraz i papierowy to obraz, który zaprzecza sam sobie. Coś pięknego skalane tak złym nałogiem. Moim rodzicom bardzo przypadło to do gustu. Cały czas podkreślają, że palenie jest szkodliwe.
Efekt tunelu, tak nazywam takie prace, gdzie jest zabudowa, światło, a w środku oświetlony obszar na którym są obrazy.Taki pomysł już widziałam wykorzystany na innej wystawie "warstwy mroku" w Nakle Śląskim pana Leszka Mądzika. poniżej link do tej wystawy.
wystawa "warstwy mroku"
 
drugie "pudełko" przedstawia nowoczesne obrazy 
sztuka podobna do malunków na ścianach w metrze.
 
obrazy średniowieczne, religijne... najważniejsze że wyraźne. Co chciał przedstawić autor tej pracy? Sami sobie odpowiedźcie.
 
Moja mina przedstawia to co robi twarz kobiety przykrytej liśćmi. Każdy by mrużył gdyby mu coś takiego na twarzy leżało. Za to drugi obraz kobiety w czerwonym kolorze sukienki przypomina mi czasy Francji Luiwika XVI
 
Ten obraz jest niezwykle ciekawy. Przedstawia średniowieczny zamek i próbującą się do niego dostać śmieć z kosą. Czy ktoś z Waś oglądał film "9 wrota" z Jonny Depem.
Tam w książce właśnie główny bohater analizował rysunki, które prawdopodobnie narysował zły anioł z piekieł. Obraz na ścianie jest bardzo podobny tematycznie.
 
Huśtawka i obraz przedstawiający roślinność i ścieżka. Czy autor chciał przedstawić jakiś ogród? Nie wiem w sumie co chciał wyrazić za pomocą tego tworu?
"przeskakujemy" do kolejnych sal... wiedząc że nie mamy za dużo czasu.
Ten obraz również zrobił na mnie duże wrażenie.Widać, że wielu oglądających zatrzymywało się przy nim. Przedstawia 2 osoby stojące w muzeum i oglądające obrazy prowadzące przy tym jakąś rozmowę.
Ten obraz to jakby ująć delikatnie "Alicja w krainie czarów" ;) Jak może niektórzy wiedzą, kiedyś portretowane kobiety były tak jak wyglądały, nie były do końca piękne. Dzisiejsze czasy dają nam kobietom o wiele więcej możliwości na ukrycie pewnych cech a wyeksponowanie innych, co pozwala że jest się ładniejszym. Tu malarz przedstawił po prostu rzeczywistość.
to już koniec mojego zwiedzania. Ta rzeźba nowoczesna wydała mi się niezwykle ciekawa.Taka praca końcowa na studiach. Poważna a zarazem nowoczesna i mająca cechy zabawy z "piłką cyrkową". Po prostu piękna.
 
dziękuję za oglądanie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szukaj

Zapisz się do otrzymywania wiadomości o nowościach na stronie:

Prawidłowo dokonano wpisu

Translate for English

Polish English

CB Online

  • Online Users: 0
  • Offline Users: 1
  • Guests: 11

Jeśli chcesz zostać poinformowany o nowych rysunkach zapisz się:

Nazwa:
Email:

Liczba odwiedzin:

1.png0.png7.png8.png4.png0.png
Dzisiaj:51
Wczoraj:76
W tym tygdoniu:714
W tym miesiącu:2723
Wyświetleń łącznie:107840

Visitor Info

  • Adres ip odwiedzającego: 54.90.204.233
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Liczba osób na stronie:

1
Online

niedziela, 24, marzec 2019 15:20

Enej

Staszić Tarnowskie Góry

Natalia Shroeder

Music Poland

Ok, Art - Galeria Sztuki

Грязная вода в квартире? Закажите фильтры для квартиры