moje podróże

12-02-2018

Bezpieczeństwo na stoku to podstawa!
Sezon narciarski w pełni, zima w końcu dopisała i wszyscy chcemy wykorzystać ten czas jak najlepiej aby wyjeździć się na maksa. W tym ferworze zimowego szaleństwa nie zapominajmy jednak o kilku podstawowych aspektach naszej śnieżnej rozrywki czyli odpowiednio dobranym kasku czy goglach, one także pełnią ważną rolę w Twoim bezpieczeństwie na stoku - gwarantują odpowiednio szerokie pole widzenia, kontrast kolorów i ochronę wzroku a kask - wiadomo, chroni nasz najważniejszy narząd!

W Lutym skupiamy się na temacie bezpiecznego narciarstwa dlatego w tym miesiącu zapraszamy na nasz blog na którym przedstawiamy kolekcję kasków i gogli ale również poruszamy temat zasad użytkowania stoków narciarskich. Odwiedź nasze sklepy i portal, spotkaj się z nami na testach narciarskich i ciesz się zniżkami jakie przygotowaliśmy w lutym!

 Kaski narciarskie są obecnie niezbędnym elementem ekwipunku narciarza. Mimo, że w Polsce osoby dorosłe nie mają obowiązku ich zakładania, coraz więcej osób się na to decyduje. To świetna wiadomość! Świadczy o zwiększeniu świadomości Polaków jako użytkowników stoku. Poza oczywistym faktem, że kask gwarantuje bezpieczeństwo, zapewnia również komfort i właściwą temperaturę głowy. W kaskach Salomona stosuje się szereg technologii, które poprawiają i bezpieczeństwo, i wygodę.

W tym miesiącu najwięcej uwagi poświęcamy bezpieczeństwu na stokach. W narciarstwie jest ono fundamentalną sprawą. W poprzednich postach pisaliśmy o goglach i kaskach Salomona, ich doborze oraz zaletach. Jednak kask nie będzie w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa, jeśli nie uruchomimy tego, co się pod nim znajduje, czyli... głowy. Na trasie nie jesteśmy sami, nie chodzi więc tylko o nas, ale i o innych użytkowników stoków. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach korzystania z tras.

 

Dziś nie będzie nic o rysowaniu. Będzie ouprawianiu sportu a dokładnie jazda na desce snowbordowej. Ja już 2 sezon jakby uczę się na desce, alenie traktowałam to priorytetowo, gdyż na nartach umie jeździć i jeśli już jestem w górach to narty mają pierwszeństwo. Jednak przyszedł moment, że deska zaczyna coraz bardziej mnie przekonywać do siebie. Deska jest trudniejsza,  nie pozwala na błędy, ale jeśli tylko uda się zjechać jest tonie samowite uczucie szczęścia i radości.

Deska wymaga cały czasu skupienia, co powoduje, że czas na stoku mija niezwykle szybko. Chciałam Was namówić byście spróbowali jazdy na desce.

 

Możliwość w ciągu 15 minut dostać się na stok i poćwiczyć to wspaniała okazja by ten sport zacząć uprawiać. Każde przeciwności da się pokonać, tak więc zapraszam jeszcze raz do uprawiania jazdy na desce.

kolejne etapy nauki

na desce należy umieć robić przejście z krawędzi na krawędź i to nawet 360 czy 720 stopni, gdyż na stoku są różne wzniesienie i jeśli nie można zjechać na jednej krawędzie, sytuacja zmusi by obrócić się i zjechać na przeciwnej krawędzi.

 

 

 

 

czy stok DSD w Bytomiu jest dobry do nauki? Tak, powiem Wam iż nie ma za dużo śniegu, może ktoś powiedzieć, że nie warto tu jechać. Ja jednak się nie zgadzam, gdyż jechać w góry polskie teraz nie ma sensu. Są takie kolejki, jest tak trudno spokojnie pojeździć, że nauka np w Szcyrku czy w Wiśle czy nawet w Korbielowie jest niebezpieczna. Nie wiesz kiedy ci ktoś w plecy może wjechać. Jak już chcecie jechać i bezpiecznie poszosować to na Słowacje.

  

Oravice... wspaniały stok narciarski 3 h od Tarnowskich Gór.

Jestem smutna, że w Słowacji można po prostu lepiej spędzić czas. Nie stoi się w kolejce, jazda jest spokojna, mało ludzi na stoku. Stok przygotowany na ocenę celującą, ceny biletów jak w Polsce. Są bilety rodzinne, czego niestety większość w Polsce stoków nie uznaje. Wręcz twierdzą, że nie ma takiego biletu. Słowacy mają 2+1, 2+2. Jest to polityka prorodzinna.

 

 

Często jest tam słońce i wspaniała pogoda. Wpływająca  pozytywnie na nasze samopoczucie. Nigdzie indziej nie umiem się tak zrelaksować jak tam. 

Można spokojnie rozpędzać się do dużych prędkości, gdyż jest mało osób na stoku i nie ma niebezpieczeństwa, że my w kogoś lub ktoś w nas uderzy.

 

Ważna sprawa nie ma też problemu z parkowaniem, jest b. dużo miejsca. Jest też wspaniała kuchnia.

 

 

 A teraz filmik z Korbielowa, raptem 35min autem od Oravice.

Mgła, więc trudne warunki jazdy. Nie jest tam oczywiście zawsze taka pogoda, ale jest dość krótki stok. Mam na myśli snowbordzistów, gdyż kanapa jest na 800 m tylko, jest również wjazd od innej strony,ale nie poleca, bo po kanapie mamy już dalej orczyki i to na trudnym skosie.

Optymalnie jest jechać na 3 dni, na spokojne stoki Oravice, Vitanova, Zuberek (Rohache) i to by było wszystko. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj

Zapisz się do otrzymywania wiadomości o nowościach na stronie:

Prawidłowo dokonano wpisu

Translate for English

Polish English

CB Online

  • Online Users: 0
  • Offline Users: 1
  • Guests: 20

Jeśli chcesz zostać poinformowany o nowych rysunkach zapisz się:

Nazwa:
Email:

Liczba odwiedzin:

1.png2.png8.png5.png4.png2.png
Dzisiaj:2
Wczoraj:93
W tym tygdoniu:224
W tym miesiącu:1958
Wyświetleń łącznie:128542

Visitor Info

  • Adres ip odwiedzającego: 34.204.173.36
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Liczba osób na stronie:

1
Online

czwartek, 21, listopad 2019 01:07

Enej

Staszić Tarnowskie Góry

Natalia Shroeder

Music Poland

Ok, Art - Galeria Sztuki

Грязная вода в квартире? Закажите фильтры для квартиры