moje podróże

19-05-2019

Witajcie, chciałam Was zaprosić na relację z Dyplomarium z Liceum w Zabrzu. Na tyle wydają mi się ciekawe i zarazem profesjonalne prace dyplomowe, że rozważam pójście do Liceum Plastycznego w Zabrzu. Egzamin obędzie się 8-06-2019.

 

Tak wstępnie wygląda galeria zawierająca szereg plac z Liceum z Zabrza. Zakres tematyczny pełny, od projektu wnętrza domu, poprzez karty do gier, gry planszowe, przez pokaz slajdów, kalendarze, opakowań na czekoladę i filmu.

Pierwsza z prac jaką chciałam pokazać Wam to kalendarz artystyczny młodej osoby pani Weroniki Gawron. Kalendarz przedstawia znanych malarzy i impresjonistów w ciekawy i  specyficzny sposób. Każdego z nich ujęła w sposób pozwalający na ich identyfikację, jeżeli ktoś się interesuje malarstwem. Więc kalendarz jest dla znawców, ale za razem każdy kto by miał go u siebie, na pewno pokusiłby się o zastanowienie się, który to malarz, a potem dopiero doczytał nazwisko. Część  właścicieli poszłoby za pewne dalej i w internecie pooglądało by twórczość owego artysty. Tak więc sam kalendarz to świetny pomysł i inspiracja dla jego właściciela.

 

Camille Pissarro (ur. 10 lipca 1830, zm. 13 listopada 1903) – francuski malarz impresjonistyczny i neoimpresjonistyczny pochodzenia żydowskiego. acob-Abraham-Camille Pissarro urodził się w Charlotte Amalie na wyspie Saint Thomas w Duńskich Indiach Zachodnich (od 1917 Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych). Jego rodzicami byli: Abraham Gabriel Pissarro, portugalski Żyd sefardyjski i Rachel Manzano-Pomie, Kreolka z Dominikany. Pissarro w wieku 12 lat został wysłany do szkoły w Paryżu. Potem powrócił na wyspę Saint Thomas, gdzie w wolnym czasie zajmował się rysowaniem

Ilustracja   Boulevard Montmartre Znalezione obrazy dla zapytania pissarro Pondering  Znalezione obrazy dla zapytania pissarro

 

 

Jean-Auguste-Dominique Ingres był synem malarza Josepha Ingres’a, od którego przejął zamiłowanie do malarstwa i muzyki (grał na skrzypcach[2]). W 1791 roku wyjechał do Tuluzy, by tam uczyć się w szkole sztuk pięknych. Sześć lat później trafił do paryskiej pracowni Jacques-Louis Davida, a w 1801 roku za obraz Posłowie Agamemnona

Malarz - zdjęcie

Ilustracja Akt męski (1801) Posłowie greccy Znalezione obrazy dla zapytania Jean-Auguste-Dominique Ingres  posłowie greccy

 

 Salvador Dalí, właśc. Salvador Domènec Felip Jacint Dalí i Domènech, marquès de Dalí de Púbol (ur. 11 maja 1904 w Figueres, zm. 23 stycznia 1989 tamże– kataloński malarz, jeden z najbardziej znanych surrealistów.

Jest jednym z bardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku. Postrzegany bywał jako skrajny ekscentryk, wymyślił własną metodę surrealistyczną zwaną „paranoiczno-krytyczną”. go pierwsze zauroczenie sztuką wiązało się z impresjonizmem, który poznawał dzięki znajomemu ojca, przyjacielowi Picassa, katalońskiemu artyście malującemu w stylu impresjonistycznym, Ramonowi Pichotowi

 

Znalezione obrazy dla zapytania salvador dali    Sen  ->  Znalezione obrazy dla zapytania salvador dali

 

 

Leonardo da Vinci, właściwie Leonardo di ser Piero da Vinci i (ur. 15 kwietnia 1452 w Anchiano, zm. 2 maja 1519 w Clos Lucé) – włoski renesansowy malarz, architekt, filozof, muzyk, pisarz, odkrywca, matematyk, mechanik, anatom, wynalazca, geolog, rzeźbiarz. „Leonardo di ser Piero da Vinci”, czyli „Leonardo, [syn] ser Piera z [miasta] Vinci”[a].

Leonardo często był opisywany jako archetyp „człowieka renesansu”, którego, wydawałoby się, niespożytej ciekawości dorównywała tylko siła jego kreatywności. Szeroko uważa się go za jednego z największych malarzy wszech czasów i prawdopodobnie najwszechstronniej utalentowaną osobę w historii[b]. To właśnie talent malarski przysporzył Leonardowi największej popularności. Dwie z jego prac, Mona Lisa i Ostatnia Wieczerza... są zawsze rozpoznawane 

Znalezione obrazy dla zapytania leonardo da vinci   Mona Lisa Ilustracja  Ostatnia wieczerza  Ilustracja

Vincent Willem van Gogh (wym. ˈvɪnsɛnt vaŋˈɣɔɣ[a]; ur. 30 marca 1853, zm. 29 lipca 1890) – holenderski malarz postimpresjonistyczny, którego twórczość dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu wywarła dalekosiężny wpływ na sztukę XX w. Artysta w ciągu swego życia cierpiał na napady lękowe i narastające ataki spowodowane zaburzeniami psychicznymi. Zmarł w wieku 37 lat jako twórca nieznany szerszemu ogółowi, w wyniku postrzału z broni palnej – prawdopodobnie samobójczego.

Ilustracja słoneczniki Ilustracja  Jedzący kartofle Ilustracja

Auguste Renoir, Pierre-Auguste Renoir (ur. 25 lutego 1841 w Limoges, zm. 3 grudnia 1919 w Cagnes-sur-Mer) – francuski malarz i rzeźbiarz. Współtwórca i jeden z czołowych przedstawicieli impresjonizmu.

Karierę artystyczną zaczynał od dekorowania porcelanowych zastaw stołowych. W twórczości malarskiej koncentrował się na portretach dzieci i kobiet, aktach oraz martwych naturach. W ciągu niemal sześćdziesięcioletniej kariery namalował około sześciu tysięcy obrazów.

autoportret

IlustracjaCzytający Claude Monet Dwie siostry na tarasie

 

Stanisław Mateusz Ignacy Wyspiański[1] (ur. 15 stycznia 1869 w Krakowie, zm. 28 listopada 1907 tamże) – polski dramaturg, poeta, malarz, grafik, architekt, projektant mebli. Jako pisarz związany z dramatem symbolicznym. Tworzył w epoce Młodej Polski. Bywa nazywany czwartym wieszczem polskim.

W roku 1906 Wyspiański został profesorem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych,{{{ Nomen Omen byłam tam 3 dni temu i też zrobię z tego artykuł.... już teraz zapraszam}}} był także członkiem krakowskiej Rady Miejskiej.

 

Ilustracja Widok z okna i    Witraż Stań się  

                                                                                  kościół Franciszkanów 

 Dorobek artystyczny Wyspiańskiego jest bardzo szeroki i obejmuje dzieła różnego typu: malarstwo (rysunki, szkicowniki, obrazy olejne, pastele) przedstawiające widoki Krakowa, portrety i autoportrety, rośliny, projekty witraży i malowideł, ilustracje; grafika; projekty mebli i wnętrz; architektoniczny projekt zabudowy Wawelu; dramaty, wiersze i inne.

W czasie okupacji niemieckiej całość twórczości Stanisław Wyspiańskiego trafiła na niemieckie listy proskrypcyjne jako szkodliwa i niepożądana z przeznaczeniem do zniszczenia.

 

 szerzej na ścianie pokazany zestawik prac z w/w kalendarza artystycznego.

 

 Być może jest jeszcze jedna kartka w owym pięknym kalendarzu, szukajcie. To taka moja zagadka dla Was.

Pablo Ruiz Picasso, naprawdę miał o wiele dłuższe nazwisko wieloczłonowe ur. 25 października 1881 roku w Maladze, zm. 8 kwietnia 1973 roku w Mougins) – hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik, ceramik oraz poeta[1], uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. On i Georges Braque są twórcami nurtu malarstwa zwanego kubizmem. Talent Picassa został odkryty przez jego ojca, znakomitego rysownika. Od najmłodszych lat Pablo ujawniał swój talent malarski i plastyczny. Najpierw kształcił się w Hiszpanii, później w Paryżu (1901-1922)  W 1948 Picasso przyjechał do Polski, wziął udział w Światowym Kongresie Intelektualistów w Obronie Pokoju we Wrocławiu, a także odwiedził Warszawę, gdzie podarował Muzeum Narodowemu swoją kolekcję ceramiki, rysunków i barwnych druków. Narysował wówczas w stolicy Polski rysunek Syrenki, który przetrwał do 1953

Ilustracja        Znalezione obrazy dla zapytania picasso         Znalezione obrazy dla zapytania picasso

 

 Na koniec chciałam podziękować wszystkim za czytanie owego artykułu, mam nadzieję iż Wam się podoba, piszcie jeśli macie pytania na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub znajdzie mnie na Fb i tam do mnie napiszcie.

pozdrawiam lubiących sztukę ... Nina

 

 

 

 

Szukaj

Zapisz się do otrzymywania wiadomości o nowościach na stronie:

Prawidłowo dokonano wpisu

Translate for English

Polish English

CB Online

  • Online Users: 0
  • Offline Users: 1
  • Guests: 7

Jeśli chcesz zostać poinformowany o nowych rysunkach zapisz się:

Nazwa:
Email:

Liczba odwiedzin:

1.png5.png3.png3.png6.png7.png
Dzisiaj:46
Wczoraj:310
W tym tygdoniu:1812
W tym miesiącu:1130
Wyświetleń łącznie:153367

Visitor Info

  • Adres ip odwiedzającego: 3.234.244.18
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Liczba osób na stronie:

1
Online

sobota, 04, kwiecień 2020 05:44

Enej

Staszić Tarnowskie Góry

Natalia Shroeder

Music Poland

Ok, Art - Galeria Sztuki

Грязная вода в квартире? Закажите фильтры для квартиры