Obrazy i podobrazia

Jedno z moich pierwszych obrazów postać z Madagaskaru, wesoły i milutki, dlatego zdecydowałam się go namalować.

Chciałabym jeszcze kiedyś inne postacie z tego filmu namalować, może mnie do tego zachęcicie? proszę o komentarze z lewej strony (fioletowy pasek) , wszystko zależy od was.

Dyptyk. Namalowałam go, gdy miałam 9 lat. Cel - powieszenie w moim pokoju. Szkic robiłam ołówkiem naraz, na obu płótnach. Następnie pomalowałam to farbami akrylowymi, na olejne jeszcze mam czas. Widać białe miejsca, np. obok ogona niebieskiego kota, ucha czerwonego kota. Brak mi było jeszcze doświadczenia jak ładnie zakończyć obszar między dwoma kolorami. Jak ktoś ma doświadczenie proszę o wskazówki. Nie chcę po prostu pogorszyć obraz, gdyż wolę do niego wrócić, jak będę pewna jak to skończyć. Jak mi się wasza propozycja podobać, to ją wykorzystam ją, a oprócz tego wrzucę ją na stronę.

 

Mogę wam zdradzić, że ten kot na dole najbardziej mi się podoba i najbardziej mi się udał. A co wy na to?

To jest obraz aniołka, który ma opiekować się małym Maksymilianem. Starałam dać w ten obraz spokój i troskę i radość.

Napisy i wzór po lewej to wynik użycia złotej farby, którą znalazłam dopiero w 3 sklepie na Zamkowej w TG. Łatwo się ją używało, ale nie można było popełnić błędu (nawet szybkie przeczyszczenie miejsca nie pomagało), dlatego napisu uczyłam się 4 razy, na papierze. Na głowie są włosy, używałam techniki ołówek maczany z farbą (moja własna wypracowana metoda). Po wyschnięciu użyłam użyłam jasnej farby brązowej, a następnie białej. Tak by wyszedł efekt światła padającego na włosy.Najbardziej dla mnie było trudnością namalowanie piłki, przyznam się iż użyłam szklanki. Oczy też dałam inne niż początkowo planowałam. Starałam się uczynić obraz sakralny, ale  z nutą humoru. Tak by prezent na chrzciny miał swoją powagę.

 

Maki akurat tworzyłam, po tym jak narysowałam je na kartce, wzorując się na jednej z książek. Trudno było ująć cienie tych kielichów. Również popełniłem błąd przy najwyższym kwiecie, zamiast cienkiej łodygi zrobiłam grubą łodygę. Na dole pod wazonem jest kompozycja cieni. Może malarz z książki nie umiał się zdecydować jakie kolory użyć i pomieszał zimę z latem.

 

Obraz z kapeluszem uważam za udany. Zrobiłam go, dlatego że babcia kiedyś dostała kartę z tym obrazkiem i prosiła mnie by go  namalować. Przyszedł moment ważny w moim życiu i spełniłam prośbę babci. Kwiaty namalowałam jak na oryginale, lecz zmieniłam tło. Światło padające z lewej strony na kapelusz i wazon było dla mnie b. trudno zrobić. Wazon na początku był szerszy, ale w trakcje malowania zrobiłam go smuklejszym.

PROSZĘ O KOMENTARZE. DZIĘKUJĘ.

 

 

 

 

Szukaj

Zapisz się do otrzymywania wiadomości o nowościach na stronie:

Prawidłowo dokonano wpisu

Translate for English

Polish English

CB Online

  • Online Users: 0
  • Offline Users: 1
  • Guests: 3

Jeśli chcesz zostać poinformowany o nowych rysunkach zapisz się:

Nazwa:
Email:

Liczba odwiedzin:

1.png6.png8.png9.png7.png6.png
Dzisiaj:116
Wczoraj:127
W tym tygdoniu:243
W tym miesiącu:243
Wyświetleń łącznie:168976

Visitor Info

  • Adres ip odwiedzającego: 18.206.187.81
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Liczba osób na stronie:

1
Online

wtorek, 02, czerwiec 2020 23:44

Enej

Staszić Tarnowskie Góry

Natalia Shroeder

Music Poland

Ok, Art - Galeria Sztuki

Грязная вода в квартире? Закажите фильтры для квартиры