Rysunki

 

9-07-2018

Szybka wrzutka jednego rysunku z twarzą, mam nadzieję, że Wam się spodoba. Na razie wracam do życia po 3 dniach wycieczki do Warszawy.... recenzja wkrótce

 

5-07-2018

Witajcie, okres wakacji i wypoczynek powodują, że znów mogę wrócić do swojej pasji rysowania. Kolejny raz zamierzam poświęcić swój czas na rysowanie twarzy.

Rysowanie to sztuka, w której – tak jak w każdej innej dziedzinie – liczy się talent i praca nad sobą. Nie jest on jednak najważniejszy, ponieważ także tej umiejętności można się nauczyć. Narysowanie pierwszego portretu jest dla wielu osób wielkim wyzwaniem. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale takie trudne, gdy wiemy jak prawidłowo się do tego zabrać. Kurs rysunku krok po kroku znajdziesz poniżej. Przekonaj się jakie cuda może zdziałać odrobina wiedzy w połączeniu z niewielką ilością praktyki. 

Chcę Was namówić byście w wakacje nie tylko siedzieli przed tabletem i komputerem ale i przed białą kartką, wybrali twarz np ze strony internetowej i zaczęli rysować. To jest bardzo przyjemna praca. Odkryjecie swoje możliwości,  o których często nie wiecie.

Jak zacząć?

Szkicowanie twarzy

Na początek potrzebujemy ołówka i wyraźnego zdjęcia twarzy. Malowanie portretu ze zdjęcia wymaga naszkicowania rysów wszystkich elementów twarzy m.in głowy, oczu, uszu, nosa i najważniejszych zmarszczek. Jeśli mamy już wyraźne zdjęcie wydrukujmy je i zacznijmy szkicować ! Kluczem do narysowania twarzy są linie pomocnicze, które pozwalają na zachowanie proporcji. Przećwiczcie parę razy rysowanie twarzy na wprost tak jak na poniższym rysunku. Szkicowanie twarzy 3D jest bardzo podobne. Jedyną różnica są linie pomocnicze, które są w kształcie łuków a nie linii prostych. Linie pomocnicze gumuje się lub po prostu zamalowuje !

 

 

Zazwyczaj zawodowi rysownicy tworzą portrety na zamówienie malują oczy na samym końcu to znaczy tuż przed poprawkami cieni twarzy. . Jednak początkującym zalecam aby malowali oczy na początku ponieważ jest to bardzo mała część twarzy i wymaga dużo skupienia i precyzji. A jeszcze wcześniej na początek zawsze tło portretu ! Zamalujmy je na jakiś jasny kolor tak jak na zdjęciu. W moich pracach popełniłam błąd i tło namalowałam dopiero na końcu. Do rysowania używam 3 lub 4 ołówków HB  oraz 2,3, 4  i ale spokojnie możecie spróbować farb plakatowych bo pewnie właśnie takie macie

 po 30 minutach zawsze warto zrobić chwilę odpoczynku, dać nadgarstkowi i szyi rozluźnienie, wtedy warto popatrzyć na co co chcecie rysować 

i lekko przymrużyć oczy, zobaczyć jak to widać trochę z bliska a jak z dalszej odległości. Nie poddawać się! to nie jest moment by przerywać.

 

 

 

 

Malowanie włosów również zaczynam od najciemniejszych kosmków włosów. Jeżeli kontrast jest byt duży niweluję go. W tym przypadku muszę dodać trochę cienia do czoła i lewej strony wzdłuż linii włosów i na szyję. Im większa więcej włosów  tym wyjdą bardziej realistyczne. Nikt przecież prawie łysy nie jest.  Maluję tak jak przyjołam od czarnego poprzez rozjaśnianie dopuszczam leciutkie białe przerwy między włosami. dopracuję jeszcze troszkę cienie na twarzy i portret ze zdjęcia gotowy ! Jeśli nasz rysunek miałby być jeszcze bardziej realistyczny musimy popracować nad cieniami i rysami twarzy. Zauważcie, że cienie malowaliśmy w uproszeniu. Możemy zauważyć, iż kolor skóry nie jest idealnie wtopiony - rozłożony. Widać duże plamy ciemniejsze. Precyzyjne cienie ciężko zrobić, dlatego używamy chusteczki i rozcieramy ołówek po kartce. Postanowiłam rozjaśnić jeszcze skórę na całej twarzy. Teraz mogę powiedzieć, że gotowe. Teraz już wiecie jak namalować twarz i znacie podstawy malowania portretu. Udostępnijcie mój poradnik, jeśli okazał się dla Was przydatny. Jeśli chce pcierofesjonalny portret namaluję go dla Was. piszcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Polecam również inne artykuły . Więcej poradników i ciekawostek na naszym blogu o malowaniu i rysowaniu.

 

na zakończenie z humorem czaszka w róży.

 

 

Szukaj

Zapisz się do otrzymywania wiadomości o nowościach na stronie:

Prawidłowo dokonano wpisu

Translate for English

Polish English

CB Online

  • Online Users: 0
  • Offline Users: 1
  • Guests: 4

Jeśli chcesz zostać poinformowany o nowych rysunkach zapisz się:

Nazwa:
Email:

Liczba odwiedzin:

1.png6.png8.png5.png9.png2.png
Dzisiaj:10
Wczoraj:117
W tym tygdoniu:1038
W tym miesiącu:7860
Wyświetleń łącznie:168592

Visitor Info

  • Adres ip odwiedzającego: 34.204.193.85
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Liczba osób na stronie:

1
Online

niedziela, 31, maj 2020 03:36

Enej

Staszić Tarnowskie Góry

Natalia Shroeder

Music Poland

Ok, Art - Galeria Sztuki

Грязная вода в квартире? Закажите фильтры для квартиры