Figurki i dekupaż

16-04-2017

Nowe jajka prosto z facebooka ;)  ,

 

 

  zdjęcie poniżej to dowód ciężkiej pracy i farbowania jajek ;)

 

15-04-2017

Witajcie, jak z poprzedniego artykułu czytaliście jesteśmy już po "Pasji" w kościele. Teraz przyszedł czas na skupienie oraz  malowanie jajek.

Mam 12 lat. Przynajmniej raz w roku można pomalować jajka i robimy wszyscy to wspólnie. Mama gotuje jajka, reszta rodziny wymyśla jak je przyozdobić. Malowanie jajek to rodzinne spędzanie czasu przy stole.

Oprócz tego, że chcę pokazać Wam kilka  zdjęć z mojego malowania jajek, mam dla Was film z TVN jak profesjonalnie panie malują jajka. Opisują i zwracają uwagę na szczegóły, które są ważne, np. ważne przed malowaniem jest umycie jajek z wodą i płynem, a do barwnika dodanie octu około łyżeczki.

 

 

 

 

Najstarsze pisanki pochodzą z terenów sumeryjskiej Mezopotamii. Zwyczaj malowania jajek znany był w czasach cesarstwa rzymskiego, wspominają o nim Owidiusz, Pliniusz Młodszy i Juwenalis[1]. Na ziemiach polskich najstarsze pisanki, pochodzące z końca X wieku, odnaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w pozostałościach grodu na opolskiej wyspie Ostrówek[2]. Wzór rysowano na nich roztopionym woskiem, a następnie wkładano je do barwnika – łupin cebuli lub ochry, które nadawały im brunatnoczerwoną barwę. W procesie chrystianizacji pisankę włączono do elementów symboliki wielkanocnej. Obecnie pisanki wykonuje się przed Wielkanocą. Mają symbolizować rodzącą się do życia przyrodę, a w chrześcijaństwie dodatkowo nadzieję wynikającą z wiary w zmartwychwstanie Chrystusa.

 I próba - zafarbowane kilka sztuk, poprawiam ilość barwnika i szklankach i kolejne sztuki farbuję

 

przykład ptaka na jajku

a o to końcowa praca ;)

 

Dodatkowo w święta chciałam Wam pokazać zwierzątka, które umilają nam życie. Koty i psy większość z nasz ma.

A czy wiecie, że są też szynszyle, koszatniczki czy surykatka?

Zachęcam do przyjrzenia się surogatkom na poniższym filmie.

Wygląd
Smukła sylwetka, wierzch ciała jasnopopielaty z czarnym, poprzecznym pręgowaniem. Głowa biała, uszy czarne. Ogon ciemno żółty o czarnym końcu. Długość ciała w granicach 25-35 cm, długość ogona: 17-25 cm.
Masa
720-731 g. Odstawione od mleka młode osiągają średnio 1-4% masy ciała na godzinę podczas każdego ranka w okresie ich szczytowego magazynowania zasobów (35-75 dzień życia)[6].
Pożywienie
Wszystkożerna, głównie owady i inne bezkręgowce, ale również gady, ptaki i ssaki uzupełnione pokarmem roślinnym.

Prowadzi dzienny tryb życia, zazwyczaj w stadach zajmujących określone terytorium. Liczące do 30 osobników stado składa się zwykle z dwóch lub trzech grup rodzinnych. Grupę rodzinną tworzy przystępująca do rozrodu para oraz ich potomstwo, które nie osiągnęło jeszcze dojrzałości płciowej. Dominujące samce są ojcami większości narodzonych młodych we wszystkich grupach[7]. Na terenie otwartym surykatki kopią nory, lecz gdy jest to możliwe, korzystają ze skalnych szczelin.

Surykatki mają silnie rozwinięte zachowania socjalne. Wykazują wiele zachowań antydrapieżniczych, od sygnałów alarmowych po czynną, grupową obronę przed atakującym drapieżnikiem. W czasie żerowania co najmniej jeden z członków stada zajmuje pozycję w najwyższym punkcie terenu i obserwuje otoczenie. W razie niebezpieczeństwa strażnik wydaje odpowiedni do zagrożenia dźwięk alarmowy, na który stado reaguje stosownie do sytuacji.

 

Dodatkowo film o papugach, które można zobaczyć na warszawskiej Ochocie.

 

 

 

 

Szukaj

Zapisz się do otrzymywania wiadomości o nowościach na stronie:

Prawidłowo dokonano wpisu

Translate for English

Polish English

CB Online

  • Online Users: 0
  • Offline Users: 1
  • Guests: 11

Jeśli chcesz zostać poinformowany o nowych rysunkach zapisz się:

Nazwa:
Email:

Liczba odwiedzin:

1.png6.png8.png9.png7.png8.png
Dzisiaj:0
Wczoraj:118
W tym tygdoniu:245
W tym miesiącu:245
Wyświetleń łącznie:168978

Visitor Info

  • Adres ip odwiedzającego: 18.206.187.81
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Liczba osób na stronie:

1
Online

środa, 03, czerwiec 2020 00:16

Enej

Staszić Tarnowskie Góry

Natalia Shroeder

Music Poland

Ok, Art - Galeria Sztuki

Грязная вода в квартире? Закажите фильтры для квартиры